NIEZWYKŁA WYCIECZKA DO INDII

Radżasthan, Kalkuta i Safari

Doświadcz oszałamiającej różnorodności, odkrywając królewski Radżasthan, kolonialną Kalkutę i zoologiczną perłę, Park Narodowy Kaziranga podczas jednej podróży do Indii.

ZOBACZ PROGRAM

ILOŚĆ DNI

13

GRUPA MAX.

16

NASTĘPNA PODRÓŻ

Decyduj

CENA

Zapytaj

CZARUJĄCE INDIE: KRÓLEWSKIE, KOLONIALNE I DZIKIE

Wielowymiarowość Indii od lat zachwyca odwiedzających. My zapraszamy Cię w podróż znanymi i nieznanymi szlakami, w podróż do innego świata.

Podczas tej wyprawy doświadczysz zdumiewającej różnorodności Indii, zobaczysz miejsca pełne zabytków i niezwykłych cudów architektury, ale również złapiesz oddech na łonie natury.

W tej podróży zdecydowaliśmy się połączyć trzy bardzo różne scenerie: mogolski, królewski Radżasthan z bogatymi i monumentalnymi pałacami i fortami, odległą o tysiące kilometrów kolonialną Kalkutę; jak i zoologiczną perłę Indii, czyli Narodowy Park Kaziranga, słynący z ogromnego skupiska jednorogiego nosorożca indyjskiego, zagrożonego wyginięciem. Będą to tematy przewodnie, lecz po drodze poznamy również atmosferę i zabytki olbrzymiej stolicy Indii, Delhi, a także zajrzymy do herbacianych ogrodów w Asam.

Przygotuj swoje zmysły na miliony wrażeń i wkrocz z nami do tego innego, fascynującego świata.

Program w skrócie

Dzień 1: Pierwsze zetknięcie z onieśmielającą mega-stolicą Indii, Delhi. Program zależy od godziny przylotu.

Dzień 2: Zwiedzanie imponujących zabytków stolicy i przejażdżka rikszą wąskimi uliczkami najstarszej części.

Dzień 3: Przejazd do Agry i zwiedzanie monumentalnego Czerwonego Fortu.

Dzień 4: Zachwycający Taj Mahal o wschodzie słońca i przejazd do Dżajpuru- Różowego Miasta.

Dzień 5: Odkrywanie wspaniałych zabytków Różowego Miasta, w którym wciąż czuć atmosferę baśniowego, orientalnego romansu.

Dzień 6: Zanurz się w splendorze radżasthańskiej historii w Alsisar Mahal.

Dzień 7: Dziś zachwyci cię świat haveli i ręcznie malowanych fresków oraz poznasz lokalną społeczność podczas wizyty w okolicznych wioskach.

Dzień 8: Powrót do Delhi i przelot do Kalkuty.

Dzień 9: Poczuj unikalną atmosferę Kalkuty, miejsca z największą ilością zabytków kolonialnych i równocześnie stolicy bengalskiej sztuki.

Dzień 10: Przelot do Jorhat i niezapomniany przejazd do Parku Narodowego Kaziranga.

Dzień 11: O Poranku safari na grzbiecie słonia po Narodowym Parku Kaziranga. Po południu safari jeepami do innej części parku.

Dzień 12: Wizyta w lokalnej wiosce i ogrodach herbacianych. Przelot do Kalkuty i możliwość zakupów na Nocnym Bazarze.

Dzień 13: Program zależny od czasu wylotu do Polski. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

 

WIĘCEJ NIŻ WYCIECZKA DO INDII…

Ułożyliśmy program tej wyprawy do Indii, wybierając starannie każdy element tak, by całość tworzyła idealną podróżniczą kompozycję. Poznawanie nowych miejsc, ich kultury i mieszkańców, przygoda, zabawa, relaks i odkrywanie niezwykłych smaków… Zobacz, co sprawia, że to, co oferujemy, to coś więcej niż grupowa wycieczka do Indii.

NIE TYLKO TAJ MAHAL

Nie zapominając o ikonicznych atrakcjach, zapraszamy cię też do odkrywania miejsc poza głównymi turystycznymi szlakami. Kto może lepiej pokazać Ci prawdziwe Indie, niż Shubho, urodzony i wychowany w tym niezwykłym kraju?

3 RÓŻNE SCENERIE

Pozwól się zachwycić onieśmielającemu bogactwu królewskich pałaców i fortów w Radżasthanie, odkryj ślady Matki Teresy i perły kolonialnej architektury w Kalkucie i wyrusz na bliskie spotkanie z naturą w Narodowym Parku Kaziranga.

SPRÓBUJ SMAKU INDII

Nasze wieczorne posiłki to o wiele więcej, niż obiadokolacje spożywane w hotelowych restauracjach. Skosztujesz zarówno wykwintnych potraw, serwowanych w królewskim stylu jak i dań w przyulicznej, rodzinnej restauracyjce.

POCZUJ SIĘ JAK MAHARADŻA

Po dniu pełnym wrażeń odpocznij w niezwykłych i pełnych charakteru hotelach. Jeden z nich to autentyczny pałac, w którym i dzisiaj można spotkać samego maharadżę…

POZNAJ MIESZKAŃCÓW

Miejsce, które odwiedzamy tworzą przede wszystkim jego mieszkańcy. Będziesz miał okazję odwiedzić indyjski dom, zjeść tradycyjną kolację i dowiedzieć się z pierwszej ręki czegoś więcej o codziennym życiu mieszkańców Indii.

ZANURZ SIĘ W NATURZE

I z grzbietu słonia wypatruj wśród traw zagrożonego wyginięciem nosorożca, w budzącym się o świcie Parku Narodowy Kaziranga. To doświadczenie, które trudno znaleźć w ofercie biur podróży…a jeszcze trudniej o nim zapomnieć.

WYRUSZ W UWAŻNĄ PODRÓŻ

Shubho chętnie podzieli się swoim 20-letnim doświadczeniem w medytacji i zaprosi Was do udziału w krótkich sesjach uważnej obecności. Może uda Ci się dzięki nim wzmocnić koncentrację i uspokoić umysł. Gdzie lepiej spróbować medytacji niż w Indiach? Oczywiście, tylko dla chętnych 🙂

KRÓLEWSKIE INDIE

Program dzień po dniu

DZIEŃ 1

Przylot do Delhi i pierwsze zetknięcie z  Indiami, niemożliwym do opisania krajem kontrastów.  Program w tym dniu będzie uzależniony od godziny przylotu na lotnisko w  Delhi, gdzie będzie na Ciebie czekać urodzony i wychowany w Indiach szef DLI Travel, Shubho Dutta. Przygotuj się na miliony wrażeń  i nie martw się – będziesz mieć przy sobie świetnego przewodnika po tym innym, fascynującym świecie. Transfer z lotniska do hotelu, a tam powitanie w tradycyjny sposób – girlandami z kwiatów oraz powitalnym drinkiem. Zakwaterowanie i odpoczynek. Jeśli czas pozwoli – zwiedzanie Delhi.

Nocleg: Delhi

DZIEŃ 2

W tym dniu wybierzemy się na wycieczkę po Starym Delhi. Odwiedzimy, między innymi, Stary Fort z urokliwymi krużgankami i wspaniałymi ogrodami. Później zobaczymy największy meczet w Indiach – Dżama Masdżid oraz wystawną świątynię wyznawców sikhizmu. Następnie budynek Parlamentu i Bramę Indii oraz tłoczne bazary. Odwiedzimy miejsce poświęcone pamięci Mahatma Gandhi, w którym będziemy mogli odpocząć i dowiedzieć się wiele o jego życiu i działalności. Przejażdżka rikshą po wąskich uliczkach starego Delhi, przysporzy nam niezapomnianych wrażeń i będzie pierwszym naszym doświadczeniem autentycznych Indii.

Nocleg: Delhi

DZIEŃ 3

Rankiem, przejazd do Agry, XVII-wiecznej stolicy mogolskiego cesarstwa w Indiach.  Po południu zwiedzimy Czerwony Fort, którego masywne, podwójne mury otoczone fosą wznoszą się na ponad 20 metrów. Fortyfikacja ta ciągnie się na długości 2,5 km robiąc ogromne wrażenie, a wewnątrz znajduje się wiele niezwykłych obiektów. Jednym z nich jest Meczet Perłowy, wykonany z marmuru, którego ściany pokrywają kwiatowe mozaiki, same w sobie stanowiące prawdziwe dzieło sztuki! W pierwszej połowie XVII w. wewnątrz fortu wzniesiono wiele nowych budowli ze śnieżnobiałego marmuru i dziś budowla sprawia wrażenie miasta w mieście.

Nocleg: Agra

DZIEŃ 4

O wschodzie słońca, odwiedzimy najsłynniejsze mauzoleum świata – Taj Mahal. Ten najbardziej ekstrawagancki wyraz miłości zbudowany został na brzegu Jamuny przez władcę Szahdżahana, dla upamiętnienia zmarłej żony. Budowa mauzoleum trwała 22 lata. Pracowało przy niej około 25 tys. robotników, dla których wzniesiono w pobliżu dzielnicę mieszkalną. Popołudniu przejazd do Dżajpuru. Po drodze odwiedzimy Fatehpur Sikri, XVI-wieczne miasto-widmo, zbudowane z czerwonego piaskowca przez cesarza Akbara. Jak mówi legenda, miasto było wyrazem radości z narodzin męskiego potomka. Jednak po śmierci władcy miasto całkowicie opustoszało. Powodem był brak wody. Nie pomogły systemy nawadniające – ciągłe susze zmusiły mieszkańców do opuszczenia miasta.

Nocleg: Dżajpur

DZIEŃ 5

Dziś wybierzemy się na zwiedzanie Dżajpuru, nazywanego Różowym Miastem – stolicy stanu Radżastan. Odwiedzimy, między innymi: Fort Amber, do którego zawiozą nas na swoich grzbietach pięknie udekorowane słonie. Zwiedzimy tam Marmurowy Pałac, Świątynię Zwycięstwa i Salę Luster. Następnym ciekawym miejscem jest Pałac Miejski z jego nietuzinkowym wyposażeniem. Dowiemy się po co jednemu z władców potrzebne były srebrne kadzie, zdolne pomieścić do 900 litrów wody. Następnie przejedziemy do niezwykłego Pałacu Wiatrów, Hawa Mahal, który w istocie jest gigantyczną, pięciokondygnacyjną fasadą, poprzecinaną setkami okienek. Dzięki tej konstrukcji podmuchy wiatru dostające się do środka przynosiły ulgę nawet w najcięższe upały, a zamieszkujące pałac kobiety mogły beztrosko obserwować życie uliczne.

Nocleg:  Dżajpur

DZIEŃ 6

Po śniadaniu przejazd do Alsisar (ok. 6-godz.).Zakwaterowanie w hotelu-pałacu i zwiedzanie samego pałacu. Alsisar jest otoczone suchymi terenami półpustynnymi, ale jest słynny przede wszystkim ze względu na ów pałac, gdzie wprost wyczuwalny jest splendor i bogactwo radżastańskiej historii. Zobaczymy tam cenotafy, czyli symboliczne grobowce, wznoszone w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie, a w epoce nowożytnej także w Indiach oraz ręcznie malowane freski, które pokrywają ściany haweli, bogatych rezydencji arystokracji radżpuckiej i kupców marwarskich.

Nocleg: Alsisar

DZIEŃ 7

Po śniadaniu relaks przy basenie i odpoczynek po ostatnich intensywnych dniach. Wczesnym popołudniem pojedziemy zobaczyć ciekawe wioski w okolicy Alsisar. Poznamy codzienne życie lokalnej społeczności oraz piękne opuszczone dworki z kolorowymi freskami i architekturą, przypominającą o dawnej świetności. 

 

Nocleg:  Alsisar

DZIEŃ 8

Po śniadaniu przejazd do Delhi. To kolejna podróż lokalnymi drogami, która będzie doświadczeniem samym w sobie. Przerwa na lunch w trakcie podróży w dhaba, czyli autentycznej przydrożnej restauracji, serwującej przepyszne jedzenie. W godzinach wieczornych przelot do Kalkuty, wielomilionowa stolicy Bengalu Zachodniego, położonej w bagnistej delcie Gangesu i Brahmaputry. Kalkuta to żywy zapis ostatnich trzech stuleci dziejów Indii i miejscem  z największa ilością zabytków epoki kolonialnej oraz równocześnie stolica bengalskiej sztuki, której tradycyjne formy można spotkać co krok.

Nocleg: Kalkuta

DZIEŃ 9

W Kalkucie porwie nas szalony i jedyny w swoim rodzaju rytm miasta, który zaprowadzi nas do najstarszych jego części.  Zobaczymy, między innymi, jedną z najpiękniejszych i zapadających w pamięć budowli z czasów kolonialnych – Victoria Memorial Hall – budynek poświęcony pamięci brytyjskiej królowej Wiktorii, w którym mieści się muzeum, oraz anglikańską Katedrę Św. Pawła, wybudowaną w najczystszym stylu angielskiego gotyku, pełną wspaniałych płaskorzeźb i ołtarzy. Kalkuta to także św. Matka Teresa. Odwiedzimy dom i grób tej niezwykłej kobiety, laureatki Pokojowej nagrody Nobla.

Nocleg:  Kalkuta

DZIEŃ 10

Po śniadaniu przelot do Jorhat w stanie Assam i 2-godzinny przejazd do Parku Narodowego Kaziranga, położonego na południowym brzegu rzeki Brahmaputry. Park, wpisany na listę UNESCO, pokryty jest trawami oraz bagnami, a miejscami występują tu bujne lasy monsunowe. Obok Parku Narodowego Chitwan w Nepalu, jest to jedno z dwóch głównych skupisk zagrożonego wyginięciem, jednorogiego nosorożca indyjskiego oraz jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie możliwe jest odbycie safari na grzbiecie słonia! Podróż do parku urozmaicą nam piękne widoki otwartych, dziewiczych przestrzeni oraz pól herbacianych, z których słynie stan Asam.

Nocleg:  Park Narodowy Kaziranga

DZIEŃ 11

Godzinne safari po Narodowym Parku Kaziranga rozpoczniemy wczesnym rankiem. Oswojone słonie będą naszym środkiem transportu po parku, gdzie będziemy podziwiać nie tylko nosorożce, ważące 2 tony, ale też przepiękną scenerię, dzikiej przyrody i fascynującej symbiozy. Miejsce pobytu tych zwierząt zdradzą nam krążące nad nimi czaple oraz inne ptaki, które siadają na grzbietach nosorożców oraz charakterystyczny szelest, jaki towarzyszy zwierzęciu przedzierającemu się przez wysokie trawy tzw. słoniowe. Przed południem relaks i odsypanie wczesnej pobudki. Lunch, a po nim safari, tym razem pojedziemy jeepami do innej części parku.

Nocleg: Park Narodowy Kaziranga

DAY 12

Po śniadaniu odwiedzimy lokalną wioskę, wejdziemy do jednej z chat i przekonamy się, że życie za $2 na dzień jest możliwe w dzisiejszych czasach. Następnie udamy się na przechadzkę po ogrodach herbacianych. Obecnie z ze stanu Asam (gdzie znajduje się Park Kaziranga) pochodzi 55% całkowitej produkcji herbaty w Indiach. Ten liść herbaty znany jest i ceniony na całym świecie. Będąc tutaj, koniecznie trzeba zobaczyć osławione ogrody, których podobno jest w Asamie około dwieście tysięcy (wliczając również małe gospodarstwa rolne). Wieczorem malowniczy przejazd na lotnisko i powrót do Kalkuty i możliwość zakupów na Nocnym Bazarze. 

Nocleg:  Kalkuta

DZIEŃ 13

To będzie ostatnia okazja by zanurzyć się w wielowymiarowej rzeczywistości Indii. Program w tym dniu będzie uzależniony od godziny lotu do Polski. Transfer na lotnisko w Delhi i lot powrotny do Polski.

A PO PODRÓŻY

ZOSTAJĄ WSPOMNIENIA

wiele było podróży, ale ta była wyjątkowa. Była to podróż naszego życia.

JAN TOPÓR, PODRÓŻ DO INDII Z DLI TRAVEL, LISTOPAD 2012

Biorąc pod uwagę to, co zobaczyliśmy i co przeżyliśmy, nawet gdyby ta wycieczka kosztowała dwa razy więcej,  i tak byłoby warto te pieniądze wydać“.

Mirek Żak, Podróż do Indii z DLI Travel, listopad 2012

To było tak, jaby to Indii zaprosił nas przyjaciel,  a my czuliśmy jak jedna wielka rodzina“.

Ania Żak, Podróż do Indii z DLI Travel, listopad 2012

Dziękuję za pokazanie nam niezwykłych, nieturystycznych miejsc i za zaproszenie nas do lokalnego, wiejskiego domu, gdzie mogłam poznać mieszkańców i zobaczyć jak żyją. To, co zapamiętam, to prawdziwe bali.

GOSIA GRZEGORZAK, PODRÓŻ NA BALI Z DLI TRAVEL, LISTOPAD 2017

To była podróż pełna wrażeń: jeździłam jeepem i na quadach, skakałam do wodospadu, zjadłam robaka, pływałam z rekinami wielorybimi, próbowałam autentycznego jedzenia i poznałam lokalną społeczność. Taka podróż przytrafia się raz w życiu.

Kasia Pałka, Podróż na Filipiny z DLI Travel, Styczeń 2017

CENA, DATY I ZAPYTANIE

Proponowane daty podróży*

Według Twoich potrzeb

*Zbierz grupę min. 8 osobową i skontaktuj się z nami. Zorganizujemy wyjazd specjalnie dla Was!

Cena

Znając termin i ilość osób w grupie przygotujemy ofertę.

Prosimy zapoznać się z informacjami w poniższych zakładkach co zazwyczaj Cena zawiera oraz czego Cena nie zawiera.

Cena zawiera
 • prywatny transport na terenie Indii klimatyzowanym busem/autokarem
 • 12 noclegów w 3, 4 i 5 gwiazdkowych hotelach
 • śniadania i pyszne obiadokolacje
 • wszystkie bilety wejściowe do zwiedzanych obiektów wraz z przewodnikami
 • grupowe sesje medytacji (dla chętnych)
 • opiekę właściciela DLI Travel (Shubho Dutta) i realizację programu podróży
 • ubezpieczenie podróżne
Cena nie zawiera
 • przelotu w obie strony z Polski do Indii
 • 3 przelotów wewnętrznych (ok. 250$)
 • opłaty za wizę (ok. 100$)
 • napiwków (dla kelnerów, przewodników, etc.) – 75$ / osoba
 • opłat za dodatkowe posiłki w ciągu dnia
 • wydatków własnych

ZAPYTANIE

WSZYSTKIE NASZE CZARUJĄCE KIERUNKI

Czarujące Bali i sąsiednie wyspy
Czarujące Indie: królewskie, kolonialne i dzikie
Czarujące Indie: Himalaje i antyczne Puri
Czarujące Indie: Kerala i rozlewiska (na prośbę)
Czarująca Tajlandia (na prośbę)
Czarujące Filipiny (na prośbę)

Zadzwoń

POLAND : 12 379 49 09

UK:           0207 193 5449

USA:         347 441 41 07

NAPISZ DO NAS

 

SOCIAL MEDIA