NIEZWYKŁA PODRÓŻ NA BALI

i sąsiednie wyspy

Wyspa Bali jest nazywana perłą Indonezji i nie bez powodu – można ją także nazwać po prostu rajem na Ziemi. Odkryj rajską Bali i sąsiadujące z nią wyspy Nusa Lembongan, Ceningan i Nusa Penida. To będzie o wiele więcej niż wycieczka na Bali.

ZOBACZ PROGRAM

ILOŚĆ DNI

12

GRUPA MAX.

16

NASTĘPNA PODRÓŻ

Decyduj

CENA OD

Zapytaj

CZARUJĄCA WYSPA BALI

i sąsiednie wysypy Nusa Lembongan, Nusa Ceningan i Nusa Penida

Daj się ponieść balijskiej filozofii szczęścia odkrywając zatopione w zieleni świątynie na Bali, pływając w turkusowych wodach wokół wysp Nusa Lembongan i Ceningan, oraz i podziwiając dzieła natury na wyspie Nusa Penida.

Bali to tylko jedna z tysięcy wysp Indonezji, ale z pewnością jest to wyspa magiczna. Pola ryżowe, tonące w zieleni wodospady, palmy kokosowe, egzotyczne kwiaty, białe plaże i poszarpane klify a w tle szczyty wulkanów – to tylko część spektakularnego piękna wyspy.

To, co oferuje Bali to nie tylko piękno przyrody, ale również niesamowita atmosfera wynikająca z bogatego dziedzictwa kulturowego i uduchowionego, niezwykle życzliwego podejścia do życia jej mieszkańców.

Nasza wycieczka na Bali połączona jest z kilkudniowym pobytem na sąsiednich, wyspach Nusa, gdzie wciąż czuć balijski klimat, lecz jest zdecydowanie mniej turystycznie:

  • Bali – “wyspa bogów”, pełna urokliwie położonych świątyń, pól ryżowych, wodospadów, a także klimatycznych miejsc, gdzie można napić się drinka i zjeść coś pysznego

  • Nusa Ceningan i Nusa Lembongan – turkusowy ocean i plaże z białym piaskiem to wymarzona sceneria do odpoczynku i relaksu

  • Nusa Penida – największa z wysp Nusa i też najbardziej egzotyczna i tajemnicza. Oprócz zapierających dech formacji klifowych i lagun na odkrycie czeka unikalna kolekcja hinduistycznych świątyń

Program w skrócie

Dzień 1: Przylot i zakwaterowanie w niesamowitej, tradycyjnej balijskiej willi i barbecue o zmierzchu.

Dzień 2: Odwiedzimy Świątynię Rodziny Królewskiej Taman Ayun oraz ikoniczną świątynię Pura Ulun Danu nad brzegiem jeziora Bratan.

Dzień 3: Przygotuj się na oszałamiające widoki z klifów na błękitny ocean podczas odwiedzin w świątyni Uluwatu. Plażowanie i kolacja o zachodzie słońca.

Dzień 4: Po sprawdzeniu swoich umiejętności kulinarnych podczas lekcji gotowania, przejazd do Beng Village i poszukiwanie zatopionego w zieleni  wodospadu Kampo Lampo.

Dzień 5: Odważ się wziąć udział w antycznym rytuale w źródłach świątyni Tirta Empul lub napawaj się uduchowioną atmosferą tego miejsca. Wizyta na plantacji, gdzie produkuje się najdroższy rodzaj kawy na świecie i w świątyni Tanah Lot.

Dzień 6-7: Relaks, opalanie, snorkelling w turkusowych wodach Nusa Ceningan i Nusa Lembongan.

Dzień 8: Dziś odkryjesz wyspę Nusa Penida z zachwycającymi dziełami natury jak plaża Atuh czy plaża Diamentowa.

Dzień 9:  Pozwól zachwycić się pięknu Nusa Penida odwiedzająć Kelingking i Anielski Billabong.

Dzień 10: Ciesz się słońcem i relaksem w Kryształowej Zatoce na Nusa Penida.

Dzień 11: Powrót na Bali i przejazd na dziką plażę w rejonie Uluwatu.

Dzień 12: Program zależny od czasu wylotu do Polski. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

 

WIĘCEJ NIŻ WYCIECZKA NA BALI…

Ułożyliśmy program tej wyprawy na Bali, wybierając starannie każdy element tak, by całość tworzyła idealną podróżniczą kompozycję. Poznawanie nowych miejsc, ich kultury i mieszkańców, przygoda, zabawa, relaks i odkrywanie niezwykłych smaków… Zobacz, co sprawia, że to, co oferujemy, to coś więcej niż grupowa wycieczka na Bali.

NIE TYLKO znane szlaki

Nic dziwnego, że Bali przyciąga jak magnes miliony turystów. By odkryć autentyczną, niekomercyjną stronę tej wysypy, trzeba wiedzieć, gdzie jej szukać. My z chęcią zabierzemy Cię z dala od tłocznych, turystycznych szlaków, gdzie wciąż można poczuć prawdziwą magię Bali.  

4 RÓŻNE WYSYPY

Podczas tej podróży poznasz nie tylko rajską Bali, ale również 3 sąsiadujące z nią wyspy. Zobacz, co kryją otoczone turkusowym oceanem Nusa Lembongan  i Nusa Ceningan oraz tajemnicza Nusa Penida. 

SPRÓBUJ jak smakuje bali

Bali to istny raj dla ceniących sobie dobre i zdrowe jedzenie. Świeże składniki, wielki wybór smaków oraz klimatyczne miejsca, sprawiają, że każdy posiłek to większa lub mniejsza celebracja.

BALIJSKIE WILLE

Poczuj magiczną atmosferę Bali i podaruj sobie odrobinę luksusu. Nasze zakwaterowanie w tradycyjnych balijskich willach pozwoli Ci lepiej odczuć magię tej wyspy.

POZNAJ MIESZKAŃCÓW

Przyjmij zaproszenie od balijskiej rodziny, zjedz kolację w chacie otoczonej polami ryżowymi i dowiedz się jak wygląda codzienne życie na Bali. 

ZANURZ SIĘ W NATURZE

Odkryj ukryty w dżungli wodospad, zachwyć się egzotyczną roślinnością, zobacz zapierające dech w piersiach klify, formacje skalne i laguny,  popływaj w turksusowych wodach…

warsztaty gotowania

Pod okiem balijskiej mistrzyni nauczysz się przygotowywać lokalne specjały

WYRUSZ W UWAŻNĄ PODRÓŻ

Shubho chętnie podzieli się swoim 20-letnim doświadczeniem w medytacji i zaprosi Was do udziału w krótkich sesjach uważnej obecności. Może uda Ci się dzięki nim wzmocnić koncentrację i uspokoić umysł. Trudno o lepszą atmosferę do zatrzymania się na chwilę niż ta na Bali. Oczywiście, tylko dla chętnych 🙂

niezwykła wycieczka na bali

i sąsiednie wysypy Nusa Lembongan, Nusa Ceningan i Nusa Penida

Program dzień po dniu

DZIEŃ 1

Przylot na Bali. Będzie tu czekała na nas prywatna lub pół-prywatna willa w balijskim stylu, z basenem, otwartą przestrzenią na relaks i pokojami o bardzo wysokim standardzie. Zakwaterowanie w takim miejscu jest wręcz nie do porównania ze standardowym hotelem, gdyż od samego początku posmakujemy tego, co Bali ma nam do zaoferowania w kolejnych dniach. O zmierzchu wyśmienite barbecue “z widokiem na morze”.

Nocleg: Bali

DZIEŃ 2

Dziś czeka nas nieco dłuższa podróż. Odwiedzimy Taman Ayun (Świątynię Rodziny Królewskiej) – ogromną świątynię Królestwa Mengwi, otoczoną szeroką fosą, która została wzniesiona w 1634 roku, oraz położoną na brzegu jeziora Bratan świątynię Pura Ulun Danu Bratan w Bedugul. Świątynia, wybudowana w 1663 roku, poświęcona jest balijskiej bogini wód, jezior i rzek – Dewi Danu. Kolacja w tradycyjnych balijskich chatach, wśród pól ryżowych. Bardzo autentyczne potrawy i niezwykła atmosfera.

Nocleg: Bali

DZIEŃ 3

Dziś odwiedzimy świątynię Uluwatu. Czekają na nas także wspaniałe widoki z klifów na błękitny ocean. „Ulu” znaczy w języku balijskim „serce”, zaś „watu” – kamień. Świątynia została zbudowana w XI wieku przez jawajskiego kapłana Empu Kuturana. Popołudnie i wieczór spędzimy na pięknej plaży. Kolacja na plaży, o zachodzie słońca (skosztujemy przepysznych, świeżych ryb).

Nocleg: Bali

DZIEŃ 4

Dzisiaj odwiedzimy lokalny bazar, a po zrobieniu zakupów udamy się na warsztat gotowania tradycyjnych,  balijskich potraw i poznamy tajniki lokalnej kuchni. Po południu dotrzemy w rejony górskie, gdzie zachwycą nas niezwykłe widoki dżungli wraz z jej ukrytymi skarbami. Pełen uroku wodospad Kampo Lampo, będzie nie tylko magicznym miejscem do sfotografowania, ale też ukojeniem w czasie gorącego dnia.

Nocleg: Bali

DZIEŃ 5

Dziś udamy się do świątyni Tirta Emplu by doświadczyć,  starożytnego rytuału obmycia w świętych źródłach. Odwiedzimy także plantacje kawy i przypraw. Będziemy mieli tam okazję by spróbować kawy Kopi luwak– najdroższej kawy na świecie, przy której produkcji uczestniczą małe drapieżne civety… W Tanah Lot odwiedzimy świątynię położoną na niewielkiej, kamienistej wysepce. Została ona wzniesiona w XVI wieku na polecenie jawajskiego kapłana Danghyanga Nirarthe, który wybudował wiele świątyń nad brzegiem morza wokół całej wyspy Bali. Kolacja o zachodzie słońca, w restauracji na plaży

Nocleg:  Bali

DZIEŃ 6

Po śniadaniu transfer na wyspę Nusa Lembongan i połączoną z nią mostem Nusa Ceningan. Każdego dnia będziemy mieli czas na odpoczynek, relaks i zwiedzanie urokliwych zakątków tych niewielkich wysepek. Czekają tu na nas lasy namorzynowe, plaże z białym piaskiem oblewane niebieskimi falami i ciekawe formacje skalne takie jak Devil’s Tears, czyli “diabelskie łzy”.  To tutaj znajduje się Niebieska Laguna, której woda przybiera najpiękniejsze tony turkusu.

Nocleg: Nusa Lembongan

DZIEŃ 7

Kolejny dzień na pocztówkowo pięknych wyspach Nusa. Gdy będziemy już zmęczeni słońcem i wszelkimi atrakcjami, barbecue przy zachodzie słońca uprzyjemni nam wieczór.

Nocleg: Nusa Lembongan

DZIEŃ 8

Po śniadaniu transfer na Wyspę Nusa Penida. To wyspa z prawdziwymi cudami natury.  Prosto z portu udamy się do, pięknej ukrytej między wysokimi klifami plaży Atuh. Sąsiaduje ona z inną, dziewiczą plażą, zwaną diamentową, którą można podziwiać tylko z lotu ptaka, będąc niedostępną. Widok z wysokiego klifu jest wręcz nieziemski, a ogromne płaszczki, spokojnie falujące w krystalicznie czystej wodzie oceanu w połączeniu ze skalistą linią brzegową zachwycą każdego. Kąpiel w zatoce Atuh będzie odświeżająca, a szum fal uderzających o skały kojący i relaksujący! Kolacja w pięknym zakątku wyspy.

Nocleg: Nusa Penida

DZIEŃ 9

Dzisiaj będziemy kontynuować odkrywanie magicznych zakątków Nusa Penida. Zobaczymy Kelingking Beach ze spektakularną formą skalną w kształcie dinozaura. Potem przejedziemy do tzw. Anielskiego Billabong z naturalną laguną tworzącą się w czasie odpływów. Nieopodal zaglądniemy na Urwaną Plażę, która tak naprawdę reprezentuje ciekawą linie brzegową z oceanem wciętym w ląd, tworzącym ogromnym basen. Woda jest tam tak przeźroczystą, że promienie słońca sięgają dna odkrywając jego zawartość. Kolacja  z widokiem na ocean.

Nocleg:  Nusa Penida

DZIEŃ 10

Jeśli wrażeń na Nusa Penida będzie jeszcze za mało, to Krystaliczna Zatoka będzie dopełnieniem. Woda w tej zatoce (jak słusznie nazwa wskazuje) jest krystalicznie czysta, a odbijające się w niej promienie słońca, sprawiają wrażenie jakby lśniła. Tu będzie czas na plażowanie, pływanie oraz odkrywanie podwodnego świata nurkując zaraz przy brzegu. Kolacja w promieniach zachodzącego słońca

Nocleg:  Nusa Penida

DZIEŃ 11

Po śniadaniu powrót na Bali. Popołudnie spędzimy na dzikiej plaży w rejonie Uluwatu, gdzie nie ma tłumów, a tylko natura, cisza i nieskażone piękno.  To będzie ostatnia szansa na doświadczenie rajskich plaży Bali. Po zmierzchu będziemy wspominać minione dni delektując się pysznymi koktajlami w przepięknie położonym barze, Single Fin.

Nocleg: Bali

DZIEŃ 12

Ostatni dzień naszej podróży na Bali. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

A PO PODRÓŻY

ZOSTAJĄ WSPOMNIENIA

wiele było podróży, ale ta była wyjątkowa. Była to podróż naszego życia."

JAN, PODRÓŻ DO INDII Z DLI TRAVEL, LISTOPAD 2012

Biorąc pod uwagę to, co zobaczyliśmy i co przeżyliśmy, nawet gdyby ta wycieczka kosztowała dwa razy więcej,  i tak byłoby warto te pieniądze wydać".

Mirek, Podróż do Indii z DLI Travel, listopad 2012

To było tak, jaby to Indii zaprosił nas przyjaciel,  a my czuliśmy jak jedna wielka rodzina".

Ania, Podróż do Indii z DLI Travel, listopad 2012

Dziękuję za pokazanie nam niezwykłych, nieturystycznych miejsc.  To, co zapamiętam, to prawdziwe bali".

GOSIA, PODRÓŻ NA BALI Z DLI TRAVEL, LISTOPAD 2017

TO NIE TYLKO PROGRAM, ALE DBAŁOŚĆ O KAŻDY SZCZEGÓŁ I O TO, ŻEBY KAŻDY MÓGŁ JAK NAJWIĘCEJ Z TEGO PROGRAMU WYNIEŚĆ DLA SIEBIE – TO TO, CO SPRAWIŁO, ŻE TA PODRÓŻ BYŁA TAK WYJĄTKOWA".

Kasia, Podróż na Filipiny z DLI Travel, Styczeń 2017

CENA, DATY I ZAPYTANIE

Proponowane daty podróży*

Według Twoich potrzeb

*Zbierz grupę min. 8 osobową i skontaktuj się z nami. Zorganizujemy wyjazd specjalnie dla Was!

Cena

Znając termin i ilość osób w grupie przygotujemy ofertę.

Prosimy zapoznać się z informacjami w poniższych zakładkach co zazwyczaj Cena zawiera oraz czego Cena nie zawiera.

Cena zawiera

● Transport w obrębie Bali, Nusa Lembongan, Nusa Ceningan i Nusa Penida
● Zakwaterowanie w willach/resortach (11 nocy / 12 dni)
● Śniadania i pyszne obiadokolacje
● Usługi lokalnych przewodników
● Wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
● Realizację program i opiekę Shubho w czasie podróży
● Ubezpieczenie podróżne

Cena nie zawiera
  • przelotu w obie strony z Polski na Bali
  • napiwków (dla kelnerów, przewodników, etc.) – 65$ / osoba
  • opłat za dodatkowe posiłki w ciągu dnia
  • wydatków własnych

ZAPYTANIE

WSZYSTKIE NASZE CZARUJĄCE KIERUNKI

Czarujące Bali i sąsiednie wyspy
Czarujące Indie: królewskie, kolonialne i dzikie
Czarujące Indie: Himalaje i antyczne Puri
Czarujące Indie: Kerala i rozlewiska (na prośbę)
Czarująca Tajlandia (na prośbę)
Czarujące Filipiny (na prośbę)

Zadzwoń

POLAND : 12 379 49 09

UK:           0207 193 5449

USA:         347 441 41 07

NAPISZ DO NAS

 

SOCIAL MEDIA