NIEZWYKŁA WYCIECZKA W HIMALAJE

Himalaje, kolonialna Kalkuta i antyczne Puri

Poczuj atmosferę byłego królestwa Tybetu, przemierzając zapierające dech w piersiach podnóża Himalajów indyjskich. Odwiedź kolonialną Kalkutę i nadmorskie, antyczne miasto Puri – wszystko w jednej podróży do Indii. 

ZOBACZ PROGRAM

ILOŚĆ DNI

10

GRUPA MAX.

16

NASTĘPNA PODRÓŻ

Decyduj

CENA

Zapytaj

CZARUJĄCE INDIE: HIMALAJE, KOLONIALNA KALKUTA I ANTYCZNE PURI

Daj się zachwycić niesamowitemu bogactwu kulturalnemu i przyrodniczemu Indii. Poznaj chroniony obszar Sikkim z górującą nad nim Kanczendzongą – trzecią najwyższą górą na świecie, kolonialną Kalkutę i nadmorskie, antyczne miasto Puri.

Wysokogórskie jeziora i subtropikalne lasy pełne rododendronów, ogrody kardamonowe, liczne strumienie i wodospady, klasztory buddyjskie, a w tle niezwykły widok znajdujących się niemal na wyciągniecie ręki Himalajów. Oto, co, między innymi, czeka cię podczas tej jedynej w swoim rodzaju wycieczki do Indii. Ale to nie wszystko, ponieważ w tej podróży połączymy trzy różne scenerie:

– indyjskie Himalaje z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i unikalną atmosferą byłego królestwa Tybetu

– kolonialną Kalkutę z perłami kolonialnej architektury, szalonym rytmem miasta i wciąż obecną św. Matką Teresą

– nadmorskie Puri z tysiącem świątyń, antyczną historią i przypominające atmosferą święte miasto Waranasi

Przygotuj swoje zmysły na miliony wrażeń i wkrocz z nami do tego innego, fascynującego świata.

Program w skrócie

Dzień 1: Pierwsze zetknięcie z onieśmielającą intensywnością Indii w stolicy Bengalu Zachodniego, Kalkucie. Program zależy od godziny przylotu.

Dzień 2: Zwiedzanie kolonialnych zabytków Kalkuty i domu Matki Teresy.

Dzień 3: Przelot do Siliguri, u podnóży Himalajów. Zapierająca dech podróż do Pelling w stanie Sikkim.

Dzień 4: Zwiedzanie przepięknej okolicy Pelling i wizyta w buddyjskim klasztorze.

Dzień 5: Przejazd do Gangtok, zwiedzanie największego buddyjskiego kompleksu świątynnego w Indiach i przyglądanie się życiu buddyjskich mnichów.

Dzień 6: Wyprawa nad jezioro Changu i możliwa przejażdżka na grzbiecie jaka. Wizyta w muzeum Tybetologii.

Dzień 7: Kolejna okazja do zachwytu nad majestatyczną naturą Himalajów podczas przejazdu do Siliguri. Z Siliguri przelot do Bhubaneswar i przejazd do Puri, stolicy stany Orissa.

Dzień 8: Odpoczynek na plaży i popołudniowe zwiedzanie Puri, tysiącletniego miasta z przebogatą historią, gdzie na ruchliwych ulicach pełnych świątyń kultywuje się hinduistyczne rytuały.

Dzień 9: Dalsze zwiedzanie Puri i wizyta w niezwykłej Świątyni Słońca w Konark.

Dzień 10: Program zależny od czasu wylotu do Polski. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

 

WIĘCEJ NIŻ WYCIECZKA W HIMALAJE…

Ułożyliśmy program tej wyprawy w Himalaje indyjskie, wybierając starannie każdy element tak, by całość tworzyła idealną podróżniczą kompozycję, nie tylko dla podróżników ze świetną sportową formą. Poznawanie nowych miejsc, ich kultury i mieszkańców, przygoda, zabawa, relaks i odkrywanie niezwykłych smaków… Zobacz, co sprawia, że to, co oferujemy, to coś więcej niż grupowa wycieczka w Himalaje.

NIE TYLKO ZNANE SZLAKI

Nie zapominając o ikonicznych atrakcjach, zapraszamy cię też do odkrywania miejsc poza głównymi turystycznymi szlakami. Kto może lepiej pokazać Ci prawdziwe Indie, niż Shubho, urodzony i wychowany w tym niezwykłym kraju?

3 RÓŻNE SCENERIE

Wkrocz do majestatycznego obszaru chronionego Sikkim w indyjskich Himalajach, odkryj ślady Matki Teresy i perły kolonialnej architektury w Kalkucie i zachwyć się świątyniami antycznego miasta Puri.

SPRÓBUJ SMAKU INDII

Nasze wieczorne posiłki to o wiele więcej, niż obiadokolacje spożywane w hotelowych restauracjach. Skosztujesz zarówno wykwintnych potraw, serwowanych w królewskim stylu jak i popisowych dań lokalnych jadłodajni. 

NIEZWYKŁE HOTELE

Niezwykłe i pełne charakteru hotele…W jednym z nich nocował sam Dalajama, a z innych znamienitych gości można wymienić Richarda Gere’a lub Michaela Douglasa.

POZNAJ MIESZKAŃCÓW

Podróż, którą oferujemy będzie niezwykłym spotkaniem zarówno z przyrodą i architekturą Indii, jak i z Indyjską kulturą – odwiedzimy nie tylko budowle, ale także gwarne, pełne ludzi targi, buddyjskie klasztory i indyjskie wioski, gdzie „dotkniemy” codziennego, prawdziwego życia ich mieszkańców.

ZANURZ SIĘ W NATURZE

Podróże samochodami u podnóża Himalajów nie będą po prostu nudnymi przejazdami – zapierające dech w piersiach krajobrazy uczynią z nich niezapomniane doświadczenie. Wybierzemy się także na trekking, by w pełni nacieszyć się wysokogórską naturą i bogactwem bujnych lasów subtropikalnych.

WYRUSZ W UWAŻNĄ PODRÓŻ

Shubho chętnie podzieli się swoim 20-letnim doświadczeniem w medytacji i zaprosi Was do udziału w krótkich sesjach uważnej obecności. Może uda Ci się dzięki nim wzmocnić koncentrację i uspokoić umysł. Gdzie lepiej spróbować medytacji niż w Indiach? Oczywiście, tylko dla chętnych 🙂

INDYJSKIE HIMALAJE

Program dzień po dniu

DZIEŃ 1

Przylot do Kalkuty, stolicy Bengalu Zachodniego. Pierwsze zetknięcie z tą drugą co do wielkości metropolią Indii będzie niezapomnianym przeżyciem. Transfer z lotniska w Kalkucie do hotelu, a tam powitanie w tradycyjny sposób – girlandami z kwiatów oraz powitalnym drinkiem. W Kalkucie porwie nas szalony i jedyny w swoim rodzaju rytm miasta, który zaprowadzi nas do najstarszych jego części. Chwilami będziemy mogli poczuć się jak na ulicach Hawany – tylko w stylu indyjskim. Takie coś jest możliwe tylko w tym niesamowitym i wymykającym się opisowi mieście. Program w tym dniu zależy od czasu przylotu.

Nocleg: Kalkuta

DZIEŃ 2

Wybierzemy się na przejażdżkę po kolonialnej, zabytkowej części Kalkuty. Zobaczymy, między innymi, jedną z najpiękniejszych i zapadających w pamięć budowli z czasów kolonialnych – Victoria Memorial Hall – budynek poświęcony pamięci brytyjskiej królowej Wiktorii, w którym mieści się muzeum, oraz anglikańską Katedrę Św. Pawła, wybudowaną w najczystszym stylu angielskiego gotyku, pełną wspaniałych płaskorzeźb i ołtarzy. Mówiąc o Kalkucie, trudno nie wspomnieć o Matce Teresie. Odwiedzimy dom i grób tej niezwykłej kobiety, laureatki Pokojowej nagrody Nobla.

Nocleg: Kalkuta

DZIEŃ 3

Przelot to Siliguri, miasta leżącego u podnóża Himalajów. Stamtąd wyruszymy w 5-godzinną, zapierającą dech w piersiach podróż do Pelling (2.150 m n.p.m.) w stanie Sikkim. Tereny otaczające Pelling są wciąż dziewicze i nietknięte przez cywilizację. Wysokogórskie lasy, ogrody kardamonowe, liczne strumienie i wodospady, starożytne klasztory buddyjskie, a w tle niezwykły widok znajdujących się niemal na wyciągniecie ręki Himalajów. Po przybyciu do Pelling zakwaterowanie w
butikowym hotelu, z którego rozpościera się imponujący widok na najwyższy w Indiach i trzeci na świecie szczyt Kangchenjunga. Przy dobrych warunkach w dali można dostrzec również zarys Mount Everest. Wieczorny spacer po okolicy i dla chętnych nauka prostych ćwiczeń oddechowych, które pozwolą jeszcze głębiej nasycić się świeżym powietrzem i górskimi widokami.

Nocleg: Pelling

DZIEŃ 4

Zwiedzanie przepięknej okolicy Peling. Odwiedzimy, między innymi, położone w lesie, święte dla buddystów jezioro Khechuperi, które ma kształt ludzkiej stopy, niezwykłe i urokliwe wodospady oraz buddyjski klasztor Pemayangtse – jeden z
najstarszych i najsłynniejszych klasztorów buddyjskich w stanie Sikkim. W tym dniu zjemy lunch na łonie natury – w przepięknym, cichym i ustronnym miejscu… Jeśli czas pozwoli wybierzemy się
też na lekki trekking.

Nocleg: Pelling

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wyjazd do Gangtok – będzie to ok. 5-godzinna podróż przez przepiękne tereny, podczas której zwiedzimy ogrody orchidei. Odwiedzimy także położony na wysokości ok. 1500 m n.p.m. buddyjski klasztor Rumtek (nazywany również Centrum Dharmaczakry) – największy buddyjski kompleks świątynny w Indiach. Tam, między innymi, przyjrzymy się prawdziwemu życiu mnichów i obejrzymy rękodzieła, które powstają w klasztorze. Po przybyciu do Gangtok zakwaterowanie w niezwykłym hotelu-pałacu, goszczącym kiedyś Dalaj Lamę, królewskich gości, a w ostatnich czasach również gwiazdy Bollywood, polityków i zachodnich aktorów.

Nocleg:  Gangtok

DZIEŃ 6

Poranna wyprawa nad jezioro Changu – jedno z najpiękniejszych i najwyżej położonych jezior świata (4060 m n.p.m.). Nad jeziorem możliwa będzie niezwykła przejażdżka na grzbietach jaków. Powrót do hotelu. Popołudniu odwiedzimy Namgyal – Muzeum Tybetologii, w którym zgromadzono ogromną kolekcję niezwykłych masek, rzeźb, gobelinów oraz starożytnych pism buddyjskich.

Nocleg: Gangtok

DZIEŃ 7

Dziś znów będziemy mieć okazję do zachwytu nad majestatyczną naturą Himalajów, podczas ok. 4-godzinnej samochodowej trasy do Siliguri. Z Siliguri udamy się samolotem do Bhubaneswar, stamtąd ruszymy dalej do nadmorskiego miasta Puri, stolicy stanu Orissa. Po wieczornym przybyciu do Puri zakwaterowanie w nadmorskim resorcie i odpoczynek.

 

Nocleg:  Puri

DZIEŃ 8

Zakwaterowanie w nadmorskim resorcie poza miastem umożliwi nam skorzystanie z bardziej ustronnej plaży i relaks po ostatnich aktywnych dniach. Po naładowaniu baterii przy szumie fal przyjdzie czas na poznanie niezwykłego miejsca, jakim jest Puri. Puri swoją atmosferą ponad tysiącletniego miasta, przebogatą historią, tysiącem świątyń, gwarnym życiem, szalonym i porywającym, przypomina nadmorską wersję świętego miasta Waranasi. Tutaj hinduistyczne rytuały, takie jak kremacja, są częścią codziennego życia i dzieją się na ruchliwych ulicach, które paradoksalnie mimo tłumu ludzi, pojazdów i przechadzających się krów, wydają
się być zatrzymane w czasie.

Nocleg: Puri

DZIEŃ 9

Dziś poznamy Puri, jako święte miasto hinduizmu. Mówi się, że pielgrzymowanie do indyjskich świątyń nie jest pełne, jeśli zabraknie wśród nich Świątyni Dźagannath, która znajduje się właśnie w Puri. Później odkryjemy niezwykłą Świątynię
Słońca w Konark. Świątynia została ufundowana na pamiątkę zwycięstw króla nad muzułmanami władającymi Bengalem. Wedle tradycji mitologicznej wzniósł ją Samba, syn Kryszny w podzięce Surji za uleczenie z trądu. Jest znana, choć  z architektonicznego punktu widzenia niesłusznie, jako “Czarna Pagoda”

Nocleg:  Puri

DZIEŃ 10

Dziś zakończy się nasza niezwykła podróż do Indii. Powrót do Delhi i przelot do Polski z towarzyszącymi wspomnieniami minionych dni.

A PO PODRÓŻY

ZOSTAJĄ WSPOMNIENIA

wiele było podróży, ale ta była wyjątkowa. Była to podróż naszego życia.

JAN TOPÓR, PODRÓŻ DO INDII Z DLI TRAVEL, LISTOPAD 2012

Biorąc pod uwagę to, co zobaczyliśmy i co przeżyliśmy, nawet gdyby ta wycieczka kosztowała dwa razy więcej,  i tak byłoby warto te pieniądze wydać“.

Mirek Żak, Podróż do Indii z DLI Travel, listopad 2012

To było tak, jaby to Indii zaprosił nas przyjaciel,  a my czuliśmy jak jedna wielka rodzina“.

Ania Żak, Podróż do Indii z DLI Travel, listopad 2012

Dziękuję za pokazanie nam niezwykłych, nieturystycznych miejsc i za zaproszenie nas do lokalnego, wiejskiego domu, gdzie mogłam poznać mieszkańców i zobaczyć jak żyją. To, co zapamiętam, to prawdziwe bali.

GOSIA GRZEGORZAK, PODRÓŻ NA BALI Z DLI TRAVEL, LISTOPAD 2017

To była podróż pełna wrażeń: jeździłam jeepem i na quadach, skakałam do wodospadu, zjadłam robaka, pływałam z rekinami wielorybimi, próbowałam autentycznego jedzenia i poznałam lokalną społeczność.  To było, coś, co przytrafia się raz w życiu.

Kasia Pałka, Podróż na Filipiny z DLI Travel, Styczeń 2017

CENA, DATY I ZAPYTANIE

Proponowane daty podróży*

Według Twoich potrzeb

*Zbierz grupę min. 8 osobową i skontaktuj się z nami. Zorganizujemy wyjazd specjalnie dla Was!

 

Cena

Znając termin i ilość osób w grupie przygotujemy ofertę.

Prosimy zapoznać się z informacjami w poniższych zakładkach co zazwyczaj Cena zawiera oraz czego Cena nie zawiera.

Cena zawiera
 • prywatny transport na terenie Indii klimatyzowanym busem/autokarem
 • 12 noclegów w 3, 4 i 5 gwiazdkowych hotelach
 • śniadania i pyszne obiadokolacje
 • wszystkie bilety wejściowe do zwiedzanych obiektów wraz z przewodnikami
 • opiekę właściciela DLI Travel (Shubho Dutta) i realizację programu podróży
 • ubezpieczenie podróżne
Cena nie zawiera
 • przelotu w obie strony z Polski do Indii
 • 3 przelotów wewnętrznych (ok. 250$)
 • opłaty za wizę (ok. 100$)
 • napiwków (dla kelnerów, przewodników, etc.) – 75$ / osoba
 • opłat za dodatkowe posiłki w ciągu dnia
 • wydatków własnych

ZAPYTANIE

WSZYSTKIE NASZE CZARUJĄCE KIERUNKI

Czarujące Bali i sąsiednie wyspy
Czarujące Indie: królewskie, kolonialne i dzikie
Czarujące Indie: Himalaje i antyczne Puri
Czarujący Wietnam i Kambodża (W PRzYGOTOWANIU)
Czarujące Indie: Kerala i rozlewiska (na Życzenie)
Czarująca Tajlandia (na Życzenie)
Czarujące Filipiny (na Życzenie)

Zadzwoń

POLAND : 12 379 49 09

UK:           0207 193 5449

USA:         347 441 41 07

NAPISZ DO NAS

 

SOCIAL MEDIA